Razem (brutto): 0,00 zł
opis produktu

Elektryczne nożyce do żywopłotu IKRA IHS 650 (650 Wat) z przeciwbieżnymi, wycinanymi laserem i szlifowanymi ostrzami "Made in Germany" wyposażonymi w osłonę antyudarową o długości cięcia 55 cm i odstępie miedzy zębami 22 mm, obracanym o 180° uchwytem tylnym do cięcia pionowego i poziomego.

 

Parametry nożyc

 

 • Cechy ostrzy i cięcia:
  • przeciwbieżne, wycinane laserem i szlifowane ostrza z szyną aluminiową
  • ostrza "Made in Germany"
  •  osłona antyudarowa
  • długość cięcia: 55 cm
  • odstęp między zębami: 22 mm

 

 • Uchwyt:
  • ergonomiczny uchwyt kolisty
  • uchwyt obracany o180° dla cięcia pionowego i poziomego (5 pozycji: +90º, +45º,  0º, -45º, -90º)
  • uchwyt tylny z warstwą miękkiego tworzywa

 

 

 • Bezpieczeństwo:
  • elektryczny szybki hamulec ostrzy
  • dwuręczny uchwyt bezpieczeństwa

 

 • Pozostałe:
  • duża trwałość dzięki metalowej przekładni
  • odciążnik przewodu
  • sztywna osłona ostrzy

Zalety elektrycznych nożyc do żywopłotu

 

 • wytrzymałość:
  duża wytrzymałość dzięki stałemu zasilaniu z sieci elektrycznej

 

 • brak przerw w pracy:
  brak przerw w pracy, ponieważ energia jest ciągle dostarczana do urządzenia z sieci elektrycznej

 

 • niewielka konserwacja:
  brak konieczności wymiany świec, przygotowywania mieszanki i napełniania zbiornika jak to ma miejsce w przypadku nożyc spalinowych

 

 • niska waga urządzenia:
  dzięki zewnętrznemu zasilaniu z sieci elektrycznej waga urządzenia jest niższa niż nożyc spalinowych

 

 • brak czasu ładowania akumulatora:
  brak konieczności wymiany lub ładowania akumulatora dzięki energii dostarczanej z sieci elektrycznej

 

 • brak spalin:
  brak uciążliwych i szkodliwych dla środowiska i zdrowia spalin jak w przypadku nożyc spalinowych

Opis produktu

Potrzebujesz elektrycznych nożyc do żywopłotu z dużą mocą, długimi ostrzami zdolnymi ucinać także grubsze gałęzie średnich i dużych żywopłotów? Nożyce Ikra IHS 650 z silnikiem o mocy 650 W I długością cięcia 55 cm są bardzo dobrym wyborem dla twojego ogrodu. Dzięki tym nożycom pielęgnacja żywopłotu przebiegnie sprawnie i bez niespodzianek.

Dzięki przeciwbieżnym ostrzom z hartowanej stali nożycami można przycinać nawet grube gałęzie. Odstęp między zębami ostrzy wynosi aż 22 mm, co przekłada się na maksymalną grubość ścinanych gałęzi. Ostrza są wyprodukowane w Niemczech i dzięki jakości Made in Germany uzyskane są wysokie parametry cięcia.

Elektrycznymi nożycami do żywopłotu można sprawnie pracować w ciągły sposób ponieważ energia jest w ciągły sposób dostarczana z gniazdka elektrycznego. Dzięki zewnętrznemu źródłu energii nożyce elektryczne są wyraźnie lżejsze od nożyc spalinowych. Energia dostarczana z gniazdka oznacza także, że nie musisz zwracać uwagi na czas ładowania akumulatora. Nie powstaną też przerwy w pracy spowodowane napełnianiem zbiornika i przygotowywaniem mieszanki. Elektryczne nożyce do żywopłotu IHS 650 posiadają metalową przekładnię co zapewnia niezawodność i trwałość urządzenia.

W przypadku żywopłotów rosnących przy murze nie musisz się martwić, że uderzenie końcówką ostrzy w mur uszkodzi nożyce, ponieważ zostały one wyposażone w osłonę osrzy zamontowana na ich końcówce. Dzięki temu dotkniecie muru końcówką ostrzy ich nie uszkodzi oraz zapobiega to odbiciu nożyc przez poruszające się ostrza. Osłona końcówki ostrzy pełni 3 ważne funkcje: chroni operatora przed odbiciem nożyc, chroni ostrza przed zniszczeniem oraz chroni mur przed uszkodzeniem.

Aby uruchomić nożyce należy aktywować 2 włączniki: pierwszy znajduje się na przednim uchwycie kabłąkowym a drugi na uchwycie tylnym. Uchwyt kabłąkowy należy ścisnąć i następnie włączyć główny włącznik znajdujący się na uchwycie tylnym. Dzięki temu w momencie uruchomienia ostrzy obie ręce znajdują się z dala od ostrzy i nie ma niebezpieczeństwa przypadkowego uruchomienia urządzenia. Tylny uchwyt jest pokryty warstwą miękkiego tworzywa w celu uzyskania komfortu pracy i pewnego uchwytu. Zmniejsza to też możliwość powstawania pęcherzy i obtarć na dłoniach operatora. W przypadku zwolnienia któregokolwiek włącznika ostrza natychmiast się zatrzymują dzięki hamulcowi elektrycznemu. Zatrzymani ostrzy następuje w przeciągu 0,5 sekundy.

Dla ułatwienia obsługi tylny uchwyt nożyc można obracać o 180° ustawiając go w 5 możliwych pozycjach: prawo 45° i 90°, lewo 45° i 90° oraz w pozycji neutralnej 0°. Dzięki temu można pracować nożycami w ergonomiczny sposób zarówno wykonując cięcia poziome jak i pionowe. Uchwyt obrotowy zapobiega nadmiernemu zmęczeniu rąk podczas pracy. Nożyce do żywopłotu HIS 650 są zaprojektowane do optymalnego cięcia poziomego i pionowego.

Odciążnik przewodu w nożycach elektrycznych służy temu, aby zapewnić ciągły dopływ prądu do urządzenia poprzez pewne połączenie wtyczki urządzenia z gniazdkiem przedłużacza. Odciążnik zapobiega przypadkowemu rozłączeniu się wtyczki i gniazdka przedłużacza. Z przedłużacza należy uformować pętlę i przesunąć ją przez otwór w odciążniku i następnie zaczepić ją o wystający element.

Po przycięciu żywopłotu nożyce należy wyczyścić. W szczególności należy usunąć z ostrzy resztki roślin i ich soków i następnie nasmarować je olejem i nałożyć na nie pokrowiec. Pokrowiec chroni ostrza podczas transport oraz zapobiega ich zanieczyszczeniu przez kurz I inne nieczystości w miejscu składowania. Nożyce należy składować w miejscu suchym w temperaturach dodatnich poza zasięgiem dzieci. 

Firma Ikra-Mogatec to niemiecki producent urządzeń z ponad 40-letnią historią. Urządzenia Ikra są sprzedawane na całym świecie. W gamie firmy Ikra są przycinarki trawnikowe, nożyce do żywopłotu, pilarki łańcuchowe, dmuchawy, kosiarki, wertykulatory i wiele innych.

czytaj więcej
Dane techniczne
Moc silnika 650 W
Waga 3,35 kg
Napięcie 230 V
Częstotliwość 50Hz
Długość ostrzy/cięcia 62/55 cm
Odstęp między zębami 22 mm
Uchwyt obrotowy tak
Ostrza wycinane laserem i szlifowane tak
Do pobrania
Instrukcja nożyc do żywopłotu IHS650
Opinii (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Może zainteresują Cię podobne produkty...